Чилонзор туманида «Ақлли туман» платформаси ва Вазиятлар маркази фаолиятига бағишланган тақдимот бўлиб ўтмоқда
Чилонзор туманида Тошкент шаҳар ҳокими Шавкат Умурзаков иштирокида «Ақлли туман» платформаси асосида фаолият юритаётган Вазиятлар маркази ҳамда пойтахтни рақамлаштириш йўналишида амалга оширилаётган лойиҳалар тақдимоти бўлиб ўтмоқда.
🔺Тақдимотда шаҳар бошқармалари раҳбарлари, масъул ташкилотлар вакиллари ҳамда оммавий ахборот воситалари иштирок этмоқда.
🧠 Унда Вазиятлар марказининг имкониятлари, тегишли идоралар билан интеграцияси, ҳудуддаги вазиятни реал вақт режимида кузатиш, маълумотларни таҳлил қилиш ва улар асосида тезкор бошқарув қарорларини қабул қилиш механизмлари намойиш этилмоқда.
📈 Шунингдек, солиқ тушумлари ва яширин иқтисодиёт, коммунал соҳа, реновация, туризм кўчалари, бозорлар ва автотураргоҳлар ҳамда шаҳар ҳаётининг бошқа йўналишларини рақамлаштириш бўйича ишлаб чиқилаётган ечимлар ҳақида маълумот берилмоқда.
🤩Тақдимотнинг асосий мақсади — амалга оширилаётган ишлар, жорий этилаётган рақамли воситалар ва уларнинг аҳоли учун амалий аҳамияти ҳақида жамоатчиликка очиқ ахборот беришдир.
🤔Жараён давомида Тошкент шаҳар ҳокими Шавкат Умурзаков оммавий ахборот воситалари вакилларининг ҳудуддаги лойиҳалар, рақамлаштириш жараёнлари ва шаҳар бошқарувига оид саволларига жавоб бермоқда.
Давлатимиз раҳбарининг топшириғига мувофиқ, Чилонзор тумани хавфсиз муҳитни таъминлаш ва жиноятчиликнинг олдини олиш йўналишида Ички ишлар вазирлигига бириктирилган
Давлатимиз раҳбарининг топшириғига мувофиқ, Чилонз...
📈 Шу муносабат билан тадбир доирасида Ички ишлар вазири томонидан туманда ушбу йўналишда амалга оширилаётган ишлар ва э...
ҲИСОБОТ, МУЛОҚОТ, ТАҚДИМОТ: Чилонзор туманида янги форматдаги учрашув давом этмоқда
ҲИСОБОТ, МУЛОҚОТ, ТАҚДИМОТ: Чилонзор туманида янги...
Пойтахт ҳокими Чилонзор туманидаги «Ботирма» МФЙ ҳамда Ал-Хоразмий кўчасида ташкил этилган 24/7 гастрономик масканда бўл...
Бектемирда янги мактаб қад ростламоқда
📍Бектемир туманида замонавий мактаб қурилиши қизғин давом этмоқда. Қурилиш ишлари 2026-йил апрель ойида бошланган бўлиб...
Коррупцияга қарши курашиш ва очиқликни таъминлаш борасида тизимли ишлар давом этмоқда
Коррупцияга қарши курашиш ва очиқликни таъминлаш б...
Сўнгги йилларда мамлакатимизда коррупциянинг олдини олиш, давлат бошқарувида очиқлик ва шаффофликни таъминлаш ҳамда манс...

A presentation of the Situation Center operating on the basis of the “Smart District” platform and the projects being implemented in the direction of digitalization of the capital is taking place in Chilanzar District with the participation of Tashkent City Mayor Shavkat Umurzakov.
🔺The presentation is attended by heads of city departments, representatives of responsible organizations, and mass media.
🧠It demonstrates the capabilities of the Situation Center, its integration with relevant agencies, mechanisms for monitoring the situation in the territory in real time, analyzing data, and making prompt management decisions based on them.
📈In addition, information is being provided on the solutions being developed for the digitalization of tax revenues and the shadow economy, the utility sector, renovation, tourism streets, markets and parking lots, as well as other areas of city life.
🤩The main goal of the presentation is to provide the public with open information about the ongoing work, the digital tools being introduced, and their practical significance for the population.
🤔During the process, Tashkent City Mayor Shavkat Umurzakov is answering questions from media representatives regarding projects in the area, digitalization processes, and city management.
11.08.2026, 12:19
REPORT, DIALOGUE, PRESENTATION: A meeting in a new...
The capital’s mayor visited the “Botirma” mahalla citizens’ assembly and the 24/7 gastronomic venue organized on Al-Khor...
10.08.2026, 16:12
📍Construction of a modern school is actively continuing in Bektemir District. Construction works began in April 2026, a...