ҲИСОБОТ, МУЛОҚОТ, ТАҚДИМОТ: Чилонзор туманида янги форматдаги учрашув давом этмоқда
Пойтахт ҳокими Чилонзор туманидаги «Ботирма» МФЙ ҳамда Ал-Хоразмий кўчасида ташкил этилган 24/7 гастрономик масканда бўлди.
🔺Ушбу манзилдаги учрашув янги — «Ҳисобот, мулоқот, тақдимот» форматида ташкил этилиб, унда 40 нафар МФЙ раиси ва фаол фуқаролар иштирок этди.
🛡Тақдимот давомида ҳудудларда «Хавфсиз ҳудуд» йўналишида амалга оширилаётган ишлар, жиноятчиликнинг олдини олиш ва маҳаллаларда хавфсизликни таъминлаш бўйича олиб борилаётган ишлар ҳақида маълумот берилди.
➡️Шунингдек, ҳудуддаги суғориш тизимини такомиллаштириш, намунавий мактаб ва мактабгача таълим ташкилотларини ташкил этиш ҳамда мавжуд шароитларни яхшилаш юзасидан лойиҳалар тақдимот қилинди.
💬Мулоқот давомида маҳалла раислари ва фаол фуқаролар билан ҳудудлардаги мавжуд масалалар, уларнинг ечимлари ҳамда амалга оширилаётган ишларнинг амалий натижалари муҳокама қилинди.
Давлатимиз раҳбарининг топшириғига мувофиқ, Чилонзор тумани хавфсиз муҳитни таъминлаш ва жиноятчиликнинг олдини олиш йўналишида Ички ишлар вазирлигига бириктирилган
Давлатимиз раҳбарининг топшириғига мувофиқ, Чилонз...
📈 Шу муносабат билан тадбир доирасида Ички ишлар вазири томонидан туманда ушбу йўналишда амалга оширилаётган ишлар ва э...
Чилонзор туманида «Ақлли туман» платформаси ва Вазиятлар маркази фаолиятига бағишланган тақдимот бўлиб ўтмоқда
Чилонзор туманида «Ақлли туман» платформаси ва Ваз...
Чилонзор туманида Тошкент шаҳар ҳокими Шавкат Умурзаков иштирокида «Ақлли туман» платформаси асосида фаолият юритаётган ...
Бектемирда янги мактаб қад ростламоқда
📍Бектемир туманида замонавий мактаб қурилиши қизғин давом этмоқда. Қурилиш ишлари 2026-йил апрель ойида бошланган бўлиб...
Коррупцияга қарши курашиш ва очиқликни таъминлаш борасида тизимли ишлар давом этмоқда
Коррупцияга қарши курашиш ва очиқликни таъминлаш б...
Сўнгги йилларда мамлакатимизда коррупциянинг олдини олиш, давлат бошқарувида очиқлик ва шаффофликни таъминлаш ҳамда манс...

The capital’s mayor visited the “Botirma” mahalla citizens’ assembly and the 24/7 gastronomic venue organized on Al-Khorazmiy Street in Chilanzar District.
🔺The meeting at this location was organized in a new “Report, Dialogue, Presentation” format and was attended by 40 mahalla chairpersons and active citizens.
🛡During the presentation, information was provided about the work being carried out in the “Safe Territory” direction, crime prevention, and ensuring security in the mahallas.
➡️In addition, projects on improving the irrigation system in the area, establishing model schools and preschool education organizations, and improving existing conditions were presented.
💬During the dialogue, existing issues in the territories, their solutions, and the practical results of the ongoing work were discussed with mahalla chairpersons and active citizens.
11.08.2026, 11:02
A presentation dedicated to the “Smart District” p...
A presentation of the Situation Center operating on the basis of the “Smart District” platform and the projects being im...
10.08.2026, 16:12
📍Construction of a modern school is actively continuing in Bektemir District. Construction works began in April 2026, a...