Бўзсув бўйида замонавий сайилгоҳ: туман ҳокими бунёдкорлик ишларини жойида ўрганди
Юнусобод туманида аҳоли учун қулай ва шинам дам олиш масканларини кўпайтириш борасида кенг кўламли ишлар амалга оширилмоқда. Туман ҳокими А.Саидалиев туманнинг драйвер лойиҳаси бўлган Минор, Матонат ва Қашғар маҳаллалари ҳудудидан ўтувчи Бўзсув канали бўйида ташкил этилаётган янги сайилгоҳдаги бунёдкорлик жараёнлари билан яқиндан танишди.
Сайилгоҳ инфратузилмаси қуйидагиларни ўз ичига олади:
🟢 Пиёдалар ва велосипед йўлаклари;
🟢 Замонавий кўча ёритиш тизимлари ҳамда ўриндиқлар;
🟢 Ҳудудга кўрк бағишловчи ландшафт дизайни ва кўкаламзорлаштириш ишлари;
🟢 Самарали суғориш тармоқлари ва лотоклар тизими.
Ўрганиш давомида туман ҳокими лойиҳани сифатли ва муддатида якунлаш, шунингдек, сайилгоҳда аҳолининг хавфсиз дам олиши учун барча шароитларни яратиш юзасидан мутасадди ташкилотлар раҳбарларига аниқ топшириқлар берди.
✅ Маҳалла ободлиги — юрт ободлиги! Бўзсув бўйидаги ушбу маскан яқин вақт ичида туманимиз аҳолисининг севимли ҳордиқ чиқариш жойига айланиши режалаштирилган.

Современный променад на берегу Бозсу: хоким района изучил строительные работы на месте
В Юнусабадском районе осуществляются широкомасштабные работы по увеличению числа удобных и комфортных мест отдыха для населения. Хоким района А. Саидалиев подробно ознакомился со строительными процессами на новом променаде, организуемом на берегу канала Бозсу, проходящего по территории махаллей Минор, Матонат и Кашгар — драйвер-проекта района.
Инфраструктура променада включает следующее:
🟢 Пешеходные и велосипедные дорожки;
🟢 Современные системы уличного освещения и скамейки;
🟢 Ландшафтный дизайн и озеленение, придающие территории привлекательный вид;
🟢 Эффективные системы оросительных сетей и лотков.
В ходе изучения хоким района дал конкретные поручения руководителям ответственных организаций по качественному и своевременному завершению проекта, а также по созданию всех условий для безопасного отдыха населения на променаде.
✅ Благоустройство махалли — благоустройство страны! В ближайшее время это место на берегу Бозсу планируется превратить в любимое место отдыха жителей нашего района.