Коррупцияга қарши курашиш бўйича ҳисобот тингланди
Тошкент шаҳар ҳокимлигида пойтахт Иқтисодиёт ва молия бош бошқармаси ҳамда туман бўлимларида коррупцияга қарши курашиш тизимининг 2026-йил биринчи ярим йилликдаги фаолияти юзасидан ҳисобот тингланди.
Ҳисоботга кўра, 224 нафар ходимнинг йиллик декларациялари таҳлил қилиниб, манфаатлар тўқнашуви ҳолатлари аниқланмаган. Шунингдек, 14 та давлат хариди шартномаси бўйича контрагентлар текширилиб, коррупцияга оид ҳолатлар қайд этилмаган. Шунингдек, бошқа йўналишлардаги фаолият юзасидан маълумот берилди.
Ходимларнинг ҳуқуқий билимларини ошириш, очиқликни таъминлаш ва мурожаатлар билан ишлаш борасидаги вазифалар белгилаб олинди.
ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ МУСТАҚИЛЛИГИНИНГ 35 ЙИЛЛИГИГА БАҒИШЛАНГАН БАЙРАМ ТАДБИРЛАРИ ДАВОМ ЭТМОҚДА.
26.08.2026, 15:13
ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ МУСТАҚИЛЛИГИНИНГ 35 ЙИЛЛИГ...
Ватанимиз мустақиллигининг 35 йиллиги муносабати билан мамлакатимиз бўйлаб байрам тадбирлари юқори савияда ўтказилмоқда....
Тошкентдаги бир қатор ташкилотларда иш кунини соат 8:00 дан бошлаш таклиф қилинмоқда
26.08.2026, 10:49
Тошкентдаги бир қатор ташкилотларда иш кунини соат...
Тошкент шаҳар ҳокимлиги шаҳар ва туман ҳокимликлари, шаҳар бошқармалари ҳамда уларга қарашли бўлинмаларнинг иш вақтини 8...

A report on combating corruption was heard
At the Tashkent City Administration, a report was heard on the activities of the anti-corruption system in the capital’s Main Department of Economy and Finance and its district departments for the first half of 2026.
According to the report, the annual declarations of 224 employees were analyzed, and no cases of conflict of interest were identified. In addition, counterparties under 14 public procurement contracts were checked, and no corruption-related cases were recorded. Information was also provided on activities in other areas.
Tasks were defined regarding improving the legal knowledge of employees, ensuring openness, and working with appeals.
FESTIVE EVENTS DEDICATED TO THE 35TH ANNIVERSARY OF THE INDEPENDENCE OF THE REPUBLIC OF UZBEKISTAN ARE CONTINUING.
26.08.2026, 15:13
FESTIVE EVENTS DEDICATED TO THE 35TH ANNIVERSARY O...
Festive events dedicated to the 35th anniversary of the independence of our Motherland are being held at a high level th...
It is proposed to start the working day at 8:00 in a number of organizations in Tashkent
26.08.2026, 10:49
It is proposed to start the working day at 8:00 in...
The Tashkent City Administration is submitting for public discussion a proposal to set the working hours of the city and...