Toshkent shahar hokimligi shahar va tuman hokimliklari, shahar boshqarmalari hamda ularga qarashli bo‘linmalarning ish vaqtini 8:00 dan 17:00 gacha etib belgilash taklifini jamoatchilik muhokamasiga qo‘ymoqda.
✔️ Ish kunining davomiyligi o‘zgarmaydi — xodimlar ishni bir soat ertaroq boshlab, bir soat ertaroq yakunlaydilar.
Bugungi kunda ko‘plab ijtimoiy muassasalar, ayrim davlat tashkilotlari, shuningdek, ko‘plab korxona va tashkilotlarda ish kuni soat 8:00 da boshlanadi. Shu vaqtdan boshlab shaharda faol hayot boshlanadi, aholi davlat va shahar xizmatlariga murojaat qiladi. Shu bois shahar hokimligi va unga qarashli xizmatlarning ham fuqarolarga ayni vaqtdan boshlab xizmat ko‘rsatishga tayyor bo‘lishi muhim.
Ish jadvallarini uyg‘unlashtirish bir nechta idora ishtirokini talab qiladigan masalalarni tezroq muvofiqlashtirish imkonini ham beradi.
⌛ Yo‘l harakatini tashkil etish markazi tomonidan transport oqimlari tahlili va modellashtirilishi shuni ko‘rsatmoqdaki, ish boshlanish vaqtlarini taqsimlash ertalabki tig‘iz paytlarda yo‘l tarmog‘iga tushadigan yuklamani kamaytirishga yordam beradi. Yangi grafik joriy etilganda tushlik vaqti ham shunga mos ravishda tashkil etilib, kun davomida transport oqimlari hamda umumiy ovqatlanish obyektlariga tushadigan yuklamani yanada bir maromda taqsimlash imkonini beradi.
Yakuniy qaror qabul qilishdan oldin poytaxt aholisining fikrini eshitish biz uchun muhim.
Agar taklif ovoz berish natijalariga ko‘ra aholi tomonidan qo‘llab-quvvatlansa, Toshkent shahar hokimligi uni belgilangan tartibda kelishish uchun kasaba uyushmalari tashkilotlarining ko‘rib chiqishiga kiritadi.
Quyidagi so‘rovnomada ishtirok etib, o‘z munosabatingizni bildiring. Agar taklif aholi tomonidan qo‘llab-quvvatlansa, belgilangan tartibda kasaba uyushmalari bilan kelishish uchun kiritiladi. So‘rovnoma natijalari joriy yilning 28-avgust kuni sarhisob qilinadi.
Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha hisobot tinglandi
26.08.2026, 16:30
Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha hisobot tin...
Toshkent shahar hokimligida poytaxt Iqtisodiyot va moliya bosh boshqarmasi hamda tuman bo‘limlarida korrupsiyaga qarshi ...
O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI MUSTAQILLIGINING 35 YILLIGIGA BAG‘ISHLANGAN BAYRAM TADBIRLARI DAVOM ETMOQDA.
26.08.2026, 15:13
O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI MUSTAQILLIGINING 35 YILLI...
Vatanimiz mustaqilligining 35 yilligi munosabati bilan mamlakatimiz bo‘ylab bayram tadbirlari yuqori saviyada o‘tkazilmo...

Хокимият города Ташкента выносит на общественное обсуждение предложение установить для городского и районных хокимиятов, городских управлений и подведомственных им подразделений рабочее время с 8:00 до 17:00.
✔️ Продолжительность рабочего дня не изменится — сотрудники будут начинать и завершать работу на один час раньше.
Сегодня многие социальные учреждения, отдельные государственные организации, а также предприятия и организации начинают работу уже в 8:00. К этому времени город фактически начинает активную работу, и жители уже обращаются за государственными и городскими услугами. Поэтому важно, чтобы городская администрация и подведомственные службы также были готовы обслуживать жителей с этого времени.
Синхронизация графиков также позволит оперативнее координировать решение вопросов, требующих участия нескольких ведомств.
⌛️ Анализ и моделирование транспортных потоков, проведённые ЦОДД, показывают, что распределение времени начала рабочего дня позволит снизить нагрузку на улично-дорожную сеть в утренние часы пик. При переходе на новый график будет соответствующим образом скорректировано и время обеденного перерыва, что поможет более равномерно распределить в течение дня как транспортные потоки, так и нагрузку на объекты общественного питания.
Перед принятием окончательного решения нам важно услышать мнение жителей столицы.
Если по итогам голосования предложение получит поддержку жителей, хокимият города Ташкента внесёт его на рассмотрение профсоюзных организаций для согласования в установленном порядке.
Примите участие в опросе ниже и поделитесь своей позицией. Если предложение получит поддержку жителей, оно будет в установленном порядке направлено на согласование с профсоюзными организациями. Результаты опроса будут подведены 28 августа текущего года