Жойларда амалий ишлар ўрганилди
Тошкент шаҳар ҳокимининг биринчи ўринбосари Бахтиёр Раҳмонов ҳамда тегишли соҳавий ташкилотлар масъуллари, Чилонзор тумани ҳокими Саидқаҳҳор Холхўжаев, туман прокурори ва бошқа тегишли масъуллар Бўзсув каналининг Чилонзор тумани Лутфий кўчаси ҳудудидан оқиб ўтувчи қисмида қирғоқларни мустаҳкамлаш ва ҳудудни ободонлаштириш бўйича олиб борилаётган ишлар билан танишдилар.
👷♂️ Ўрганиш давомида канал қирғоқларини мустаҳкамлаш,
🌱 атроф-муҳитни ободонлаштириш,
🚸 аҳоли хавфсизлигини таъминлаш
бўйича амалга оширилаётган ишлар ҳолати кўздан кечирилди.
📌 Масъулларга ишларни белгиланган муддатларда, сифатли бажариш ҳамда хавфсизлик талабларига қатъий риоя этиш юзасидан тегишли топшириқлар берилди.
✨ Бу каби ишлар шаҳар инфратузилмасини яхшилаш ва аҳоли учун янада қулай муҳит яратишга хизмат қилади.

Practical works were studied on-site
The First Deputy Hokim of Tashkent City, Bakhtiyor Rakhmonov, along with responsible officials from relevant sectoral organizations, the Hokim of Chilanzor District Saidqahhor Kholkhojayev, the district prosecutor, and other relevant officials, familiarized themselves with the ongoing works on strengthening the banks and improving the area in the section of the Bozsuv Canal passing through Lutfiy Street in Chilanzor District.
👷‍♂️ During the study, the status of the works being carried out on:
strengthening the canal banks,
🌱 improving the environment,
🚸 ensuring public safety
was inspected.
📌 Relevant instructions were given to the responsible persons regarding the completion of the works on time, with high quality, and in strict compliance with safety requirements.
✨ Such works contribute to improving the city's infrastructure and creating a more comfortable environment for the population.