Жойларда амалий ишлар ўрганилди
Тошкент шаҳар ҳокимининг биринчи ўринбосари Бахтиёр Раҳмонов ҳамда тегишли соҳавий ташкилотлар масъуллари, Чилонзор тумани ҳокими Саидқаҳҳор Холхўжаев, туман прокурори ва бошқа тегишли масъуллар Бўзсув каналининг Чилонзор тумани Лутфий кўчаси ҳудудидан оқиб ўтувчи қисмида қирғоқларни мустаҳкамлаш ва ҳудудни ободонлаштириш бўйича олиб борилаётган ишлар билан танишдилар.
👷♂️ Ўрганиш давомида канал қирғоқларини мустаҳкамлаш,
🌱 атроф-муҳитни ободонлаштириш,
🚸 аҳоли хавфсизлигини таъминлаш
бўйича амалга оширилаётган ишлар ҳолати кўздан кечирилди.
📌 Масъулларга ишларни белгиланган муддатларда, сифатли бажариш ҳамда хавфсизлик талабларига қатъий риоя этиш юзасидан тегишли топшириқлар берилди.
✨ Бу каби ишлар шаҳар инфратузилмасини яхшилаш ва аҳоли учун янада қулай муҳит яратишга хизмат қилади.

На местах изучены практические работы
Первый заместитель хокима города Ташкента Бахтиёр Рахмонов, а также ответственные лица соответствующих отраслевых организаций, хоким Чиланзарского района Саидкаххор Холходжаев, прокурор района и другие ответственные лица ознакомились с работами по укреплению берегов и благоустройству территории в части канала Бозсув, проходящей через улицу Лутфий в Чиланзарском районе.
👷♂️ В ходе изучения была осмотрена ситуация с работами по:
укреплению берегов канала,
🌱 благоустройству окружающей среды,
🚸 обеспечению безопасности населения.
📌 Ответственным лицам были даны соответствующие поручения по выполнению работ в установленные сроки, с высоким качеством, а также по строгому соблюдению требований безопасности.
✨ Такие работы способствуют улучшению городской инфраструктуры и созданию более комфортной среды для населения.