“Chilonzor” metro bekati yaqinida modernizatsiya ishlari doirasida bu yerda yangi bekat majmuasi o‘rnatilmoqda (yo‘lovchilarga qulay bo‘lishi uchun eski konstruksiya vaqtincha chetroqqa surilgan). Shuningdek, baland bordyur normal holatga keltirildi. Bundan tashqari, inklyuziv muhit yaratish maqsadida hududga yangi plitkalar va sariq rangli taktil ko‘rsatkichlari yotqizildi.
🤝 E’tiboringiz va faol fuqarolik pozitsiyangiz uchun minnatdorchilik bildiramiz hamda loyihalarni amalga oshirish jarayonida yuzaga kelayotgan vaqtinchalik noqulayliklar uchun chin dildan uzr so‘raymiz
YHTEM Axborot xizmati
✨ Kichik halqa yo‘lidagi dushanba tongi yangi asfalt hidi va yuqori darajadagi tekis yo‘l bilan boshlandi
07.04.2026, 10:55
✨ Kichik halqa yo‘lidagi dushanba tongi yangi asfa...
Va’da berganimizdek, Lutfiy ko‘chasi bilan kesishgan chorrahadan Farhod ko‘chasi chorrahasigacha bo‘lgan masofa poytaxt ...
⚖️ KORRUPSIYAGA QARSHI KURASH: HALOLLIK — HAR BIR XODIMNING MAJBURIYATI
03.04.2026, 11:30
⚖️ KORRUPSIYAGA QARSHI KURASH: HALOLLIK — HAR BIR ...
💲 Bugungi kunda korrupsiyaga qarshi kurashish davlat siyosatining ustuvor yo‘nalishlaridan biri hisoblanadi. Shu munosa...
Rasmiy munosabat
02.04.2026, 11:35
👉 Kuni kecha ijtimoiy tarmoqda Yakkasaroy tumani hududidagi KXYda joylashgan avtobus bekatida faoliyat yuritgan savdo d...
Toshkent yo‘l infratuzilmasini modernizatsiya qilish: 2026-yil 30-mart yakunlari bo‘yicha hisobot
31.03.2026, 11:52
Toshkent yo‘l infratuzilmasini modernizatsiya qili...
⏺O‘tgan bir sutka davomida amalga oshirilgan keng ko‘lamli ishlar natijalari bilan tanishing:🚦  “Aqlli” svetoforla...

📣Официальный ответ Центра организации дорожного движения (ЦОДД) г. Ташкента
В ответ на публикацию канала Tashkent_Land (https://t.me/Tashkent_Land/70240?single) касательно организации доступа к остановочному пункту у станции метро «Чиланзар», Центр организации дорожного движения сообщает следующее:
В рамках модернизации здесь ведется монтаж нового остановочного комплекса (старая конструкция временно смещена рядом для удобства пассажиров), а высокий бордюр приведен в норму. Также уложена новая плитка с тактильными желтыми указателями для создания инклюзивной среды.
🤝 Мы благодарим жителей за внимательность и активную гражданскую позицию и приносим искренние извинения за временные неудобства, возникающие в ходе реализации проектов.
Пресс-служба ЦОДД
✅ С целью ознакомления с условиями службы и проживания участкового инспектора профилактики махалли «Янги Сергели» Б. Али...
Как мы и обещали, участок от пересечения с улицей Лутфий до перекрестка с улицей Фархад полностью готов к приему столичн...