🏆 CHILONZORDA “HOKIM KUBOGI” START OLDI!
Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida jismoniy tarbiya va sport sohasidagi ustuvor vazifalar yuzasidan o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida berilgan topshiriqlar hamda “Sog‘lom inson — sog‘lom millat” g‘oyasi asosida Chilonzor tumanida korxona va tashkilot xodimlari o‘rtasida keng ko‘lamli sport musobaqalariga start berildi.
Tumandagi barcha korxona va tashkilotlarning 18 yoshdan katta bo‘lgan xodimlari o‘rtasida o‘tkazilayotgan mazkur “Hokim kubogi” xodimlarning jismoniy faolligini oshirish va sog‘lom turmush tarzini keng targ‘ib qilishni maqsad qilgan.
🏐 Musobaqa dasturidan o‘rin olgan sport turlari:
🔹 Mini-futbol (erkaklar)
🔹 Shaxmat va shashka (erkak va ayol)
🔹 Stol tennisi (erkak va ayol)
🔹 Yengil atletika (erkak va ayol)
🔹 Voleybol (ayollar)
📅 O‘tkazilish vaqti: 2026-yilning aprel-may oylari davomida
G‘olib va sovrindorlarni qimmatbaho sovg‘alar hamda tantanali taqdirlash marosimi kutmoqda! Tashkilotingiz sharafini himoya qiling va g‘alabaga erishing!

🏆 В ЧИЛОНЗАРЕ СТАРТОВАЛ «КУБОК ХОКИМА»!
В соответствии с поручениями, данными на видеоселекторном совещании под председательством Президента Шавката Мирзиёева по приоритетным задачам в сфере физической культуры и спорта, а также на основе идеи «Здоровый человек — здоровая нация» в Чилонзорском районе дан старт широкомасштабным спортивным соревнованиям среди сотрудников предприятий и организаций.
«Кубок хокима» проводится среди сотрудников всех предприятий и организаций района в возрасте старше 18 лет и направлен на повышение физической активности работников и широкую пропаганду здорового образа жизни.
🏐 Виды спорта, включённые в программу соревнований: 🔹 Мини-футбол (мужчины) 🔹 Шахматы и шашки (мужчины и женщины) 🔹 Настольный теннис (мужчины и женщины) 🔹 Лёгкая атлетика (мужчины и женщины) 🔹 Волейбол (женщины)
📅 Сроки проведения: апрель–май 2026 года
Победителей и призёров ждут ценные подарки и торжественная церемония награждения! Защищайте честь своей организации и стремитесь к победе!