Uchtepa tumani yangiliklari
Toshkent shahar hokimining qurilish, to‘siqlarsiz muhit yaratish, kommunikatsiyalarni rivojlantirish, ekologiya va ko‘kalamzorlashtirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari Baxtiyor Raxmonov, tuman hokimi Bunyod Mamadjanov hamda mutasaddi rahbarlar Uchtepa tumanidagi “Farhod” mahallasida barpo etilayotgan 24/7 ko‘chasida olib borilayotgan bunyodkorlik hamda obodonlashtirish ishlari bilan tanishdi.
⚡️⚡️ Tashrif davomida hududdagi yo‘l infratuzilmasi, kommunikatsiya tarmoqlari, yashil hududlarni kengaytirish, obodonlashtirish hamda aholi uchun qulay va zamonaviy muhit yaratishga qaratilgan ishlar ko‘zdan kechirildi.
⚡️⚡️ O‘rganish jarayonida aniqlangan kamchiliklar yuzasidan mas’ul korxona va tashkilotlar rahbarlariga belgilangan muddatlarda kamchiliklarni bartaraf etish bo‘yicha tegishli topshiriqlar berildi.
🔼 Uchtepa tumanida amalga oshirilayotgan bunyodkorlik ishlari aholi uchun yanada qulay, xavfsiz va zamonaviy shahar muhitini yaratishga xizmat qilmoqda.

Uchtepa District News
First Deputy Mayor of Tashkent for Construction, Creation of a Barrier-Free Environment, Development of Communications, Ecology and Greening Baxtiyor Rakhmonov, Hokim of Uchtepa District Bunyod Mamadjanov and responsible officials inspected the ongoing construction and improvement works on the 24/7 Street in “Farhod” mahalla of Uchtepa district.
⚡️⚡️ During the visit, the road infrastructure, communication networks, expansion of green areas, landscaping works, and efforts to create a comfortable and modern environment for residents were reviewed.
⚡️⚡️ Based on the shortcomings identified during the inspection, relevant instructions were given to the heads of responsible enterprises and organizations to eliminate the deficiencies within the established deadlines.
🔼 The construction works being carried out in Uchtepa district contribute to creating an even more comfortable, safe and modern urban environment for the population.