Bugun Toshkent shahar hokimligi tashabbusi bilan Sog‘liqni saqlash vazirligi hamda Toshkent shahar Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik boshqarmasi hamkorligida tibbiyot sohasi bo‘yicha mehnat yarmarkasi bo‘lib o‘tdi.
🩹 Tadbirda 43 ta tashkilot ishtirok etib, ish izlovchilarga 2200 dan ortiq vakant ish o‘rni taklif qilindi.
➡️Yarmarka davomida 420 nafar fuqaro ishga joylashish masalasida murojaat qildi. Ularning 385 nafari yoshlar, 325 nafari esa qizlar va xotin-qizlardir.
🤩Ishtirokchilar mavjud bo‘sh ish o‘rinlari bilan tanishib, ish beruvchilar bilan bevosita muloqot qilish, ariza topshirish hamda tanlov va suhbat jarayonlari bo‘yicha zarur ma’lumotlarni olish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.

Сегодня по инициативе хокимията города Ташкента совместно с Министерством здравоохранения и Управлением сокращения бедности и занятости города Ташкента состоялась ярмарка вакансий в сфере здравоохранения.
🩹 В мероприятии приняли участие 43 организации, представившие соискателям более 2200 вакантных рабочих мест.
➡️В ходе ярмарки по вопросам трудоустройства обратились 420 граждан. Среди них 385 представителей молодежи, а также 325 девушек и женщин.
🤩Участники смогли ознакомиться с имеющимися вакансиями, напрямую пообщаться с работодателями, подать заявки и получить необходимую информацию о порядке отбора и прохождения собеседований.