Қурбон ҳайити байрами ва дам олиш кунларида коммунал хизматлар барқарор ишлашини таъминлаш масалалари муҳокама қилинди
Тошкент шаҳар ҳокимининг қурилиш, тўсиқсиз муҳит яратиш, коммуникацияларни ривожлантириш, экология ва кўкаламзорлаштириш масалалари бўйича биринчи ўринбосари Бахтияр Рахмонов раислигида йиғилиш ўтказилди.
Унда пойтахтнинг барча 12 та тумани ҳокимларининг қурилиш, коммуникациялар, коммунал хўжалик, экология ва кўкаламзорлаштириш масалалари бўйича ўринбосарлари, шунингдек, коммунал хизматлар раҳбарлари иштирок этди.
Йиғилишда Ҳайит байрами ва дам олиш кунларини пойтахт аҳолиси ва меҳмонлари учун тартибли ва қулай шароитда ўтказиш масалалари кўриб чиқилди.
Хусусан, туманларда ободонлаштириш, санитария-тозалик, коммунал хизматларнинг навбатчи бригадалари узлуксиз ишлаши, жамоат жойлари ва маҳаллаларда зарур шароитларни таъминлаш бўйича масъулларга аниқ вазифалар юклатилди.

Issues of Ensuring Stable Operation of Utility Services During Eid al-Adha and Holiday Days Were Discussed
A meeting was held under the chairmanship of Baxtiyor Rakhmonov, First Deputy Mayor of Tashkent for Construction, Creation of a Barrier-Free Environment, Development of Communications, Ecology and Greening.
It was attended by deputies of district hokims of all 12 districts of the capital responsible for construction, communications, utilities, ecology and greening, as well as heads of utility services.
The meeting discussed issues of organizing the Eid al-Adha holiday and days off in an orderly and comfortable manner for the residents and guests of the capital.
In particular, specific tasks were assigned to responsible persons regarding landscaping, sanitation and cleanliness, continuous operation of duty teams of utility services, and ensuring necessary conditions in public places and mahallas.
The responsible persons were instructed to strictly control the implementation of the assigned tasks and ensure the enhanced operation of all services during the holiday days.