🔔 Бугун юртимизнинг барча мактабларида, хусусан, Тошкент шаҳридаги умумтаълим мактабларида ҳам «Сўнгги қўнғироқ» тадбирлари ташкил этилди.
🌏 Ушбу тадбирлар битирувчилар учун мактаб ҳаётининг муҳим босқичи якунланганини ифодаловчи рамзий воқеа бўлди. Ўқувчилар йиллар давомида билим берган устозларига миннатдорлик билдириб, мактаб давридаги унутилмас хотираларини ёдга олдилар.
🔔 Тадбирларда ота-оналар, педагоглар ва мактаб жамоалари иштирок этиб, битирувчиларга келажак таълим ва ҳаёт йўлида муваффақиятлар тиладилар.
📚 «Сўнгги қўнғироқ» тадбирлари самимий учрашувлар, миннатдорлик сўзлари ва ҳаяжонли лаҳзаларга бой бўлди. Битирувчилар учун бу кун мактаб билан хайрлашув, устозлар учун эса навбатдаги авлодни катта ҳаётга кузатиш куни сифатида ёдда қолади.
Тошкент шаҳар ҳокимининг қурилиш, тўсиқсиз муҳит яратиш, коммуникацияларни ривожлантириш, экология ва кўкаламзорлаштириш...

🔔 Сегодня во всех школах нашей страны, в том числе в общеобразовательных школах города Ташкента, состоялись мероприятия «Последний звонок».
🌏Эти мероприятия стали символичным событием для выпускников, ознаменовавшим завершение важного этапа школьной жизни. Ученики выразили благодарность учителям, которые на протяжении многих лет давали им знания, и вспомнили незабываемые моменты школьных лет.
🔔В мероприятиях приняли участие родители, педагоги и школьные коллективы, которые пожелали выпускникам успехов в дальнейшей учёбе и жизненном пути.
📚Мероприятия «Последний звонок» прошли в атмосфере тёплых встреч, слов благодарности и волнительных моментов. Для выпускников этот день останется в памяти как прощание со школой, а для учителей — как день, когда они провожают очередное поколение во взрослую жизнь.