📍Bektemir tumanida zamonaviy maktab qurilishi qizg‘in davom etmoqda. Qurilish ishlari 2026-yil aprel oyida boshlangan bo‘lib, yangi o‘quv yilida foydalanishga topshirish rejalashtirilgan. Ayni paytda 200 nafar ishchi 2 smenada mehnat qilmoqda.
🏀47 ta xonadan iborat maktabda faollar zali, oshxona, sport zali hamda mini futbol, basketbol va voleybol maydonlari tashkil etildi.
🏥Bino zamonaviy muhandislik tizimlari bilan jihozlanadi: energiya tejamkor LED yoritish, isitish-sovitish tizimi, videokuzatuv va yong‘in xavfsizligi tizimlari o‘rnatiladi. Shuningdek, 125 kVt quvvatli quyosh panellari o‘rnatilishi rejalashtirilgan.
➡️Maktabda inklyuziv muhit yaratish uchun panduslar, maxsus sanuzellar va lift ham ko‘zda tutilgan.
🤩Ayni paytda ichki pardozlash, elektr va tashqi kommunikatsiyalarni ulash, hududni obodonlashtirish hamda devoriy rasmlar chizish ishlari davom etmoqda.
📈 Shu munosabat bilan tadbir doirasida Ichki ishlar vaziri tomonidan tumanda ushbu yo‘nalishda amalga oshirilayotgan is...
So‘nggi yillarda mamlakatimizda korrupsiyaning oldini olish, davlat boshqaruvida ochiqlik va shaffoflikni ta’minlash ham...

📍Construction of a modern school is actively continuing in Bektemir District. Construction works began in April 2026, and commissioning is planned for the new academic year. Currently, 200 workers are working in 2 shifts.
🏀The school, consisting of 47 rooms, includes an assembly hall, a canteen, a sports hall, as well as mini-football, basketball, and volleyball courts.
🏥The building will be equipped with modern engineering systems: energy-efficient LED lighting, heating and cooling systems, video surveillance, and fire safety systems. Installation of solar panels with a capacity of 125 kW is also planned.
➡️To create an inclusive environment, ramps, special sanitary facilities, and an elevator are also provided in the school.
🤩Currently, interior finishing works, connection of electricity and external communications, landscaping of the territory, and wall painting works are continuing.
11.08.2026, 12:19
REPORT, DIALOGUE, PRESENTATION: A meeting in a new...
The capital’s mayor visited the “Botirma” mahalla citizens’ assembly and the 24/7 gastronomic venue organized on Al-Khor...
11.08.2026, 11:02
A presentation dedicated to the “Smart District” p...
A presentation of the Situation Center operating on the basis of the “Smart District” platform and the projects being im...